Vaudoise Aréna

Vaudoise Aréna je multifunkční hala využívaná také jako hokejová aréna. Své domácí zápasy zde hraje hokejový tým HC Lausanne. V roce 2020 se zde měly odehrát zápasy MS v ledním hokeji, a to zápasy skupiny A (za účasti týmů Kanady, Švédska, Česka, Německa, Slovenska, Dánska, Běloruska a Velké Británie) a dva čtvrtfinálové zápasy. Mistrovství světa v ledním hokeji se však kvůli koronavirové krizi neuskutečnilo. V lednu 2020 se zde uskutečnilo slavnostní zahájení a slavnostní ukončení III. zimních olympijských her mládeže a také soutěže některých disciplín těchto her (lední hokej, krasobruslení, short track). Od 16. do 20. července se v hale uskuteční mistrovství světa v petanque.

Vaudoise Aréna byla otevřena 24. září 2019. Aréna byla vystavěna na místě starší haly Centre intercommunal de glace de Malley (CIG de Malley). Současná hala má pro hokejové zápasy kapacitu 9600 diváků.

Vaudoise Aréna stojí v Prilly, což je jedno ze západních předměstí Lausanne, na jeho jihozápadním okraji při hranici s Renens, 2,5 km severozápadně od hlavního vlakového nádraží v Lausanne a cca 250 metru od stanice metra Malley (Prilly-Malley), na lince metra M1. Adresa je Chemin du Viaduc 14, Prilly, aréna stojí mezi ulicí Chemin du Viaduc a křižovatkou ulic Rue de Lausanne, Route de Renens a Route des Flumeaux.

Z vlakového nádraží se dostaneme metrem k Vaudoise Aréně tak, že ze stanice metra Lausanne garé na lince M2 pojedeme jednu zastávku na Lausanne-Flon a přestoupíme na linku M1, čtvrtá zastávka je Malley.

Web Vaudoise Arény: https://vaudoisearena.ch/